• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Szlachetna Paczka w Kreciku!

Drodzy Rodzice,

jak co roku bierzemy udział w zbiórce dla potrzebujących rodzin w ramach Szlachetnej Paczki. Wspieramy dwie rodziny. Niezależnie od tego, w którym budynku jest Państwa dziecko można wesprzeć obydwie rodziny lub dowolna z nich. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie i jak zawsze zaangażowanie abyśmy wspólnie mogli uczynić czyjeś świąt w tym trudnym czasie nieco lepszymi. Poniżej krótki opis:

– w budynku A, Pania Jadwigę, Mieszka w lokalu kwaterunkowym bez ogrzewania, ciepłej wody i gazu – mieszkanie ogrzewa prądem. Od wielu lat choruje na cukrzycę, ma problemy z kręgosłupem, tarczycą, ciśnieniem tętniczym oraz wieloma innymi chorobami. Utrzymanie mieszkania oraz leki generują ogromne koszta. Jej mieszkanie było często zalewane przez sąsiada nadużywającego alkoholu. Z powodu braku ubezpieczenia na mieszkanie wszystkie koszta remontowe musiała pokrywać sama. Obecnie pani Jadwiga boryka się z przygnębieniem i poczuciem samotności ze względu na epidemię i izolację. Tęskni za kontaktem z innymi ludźmi.

Trzy kluczowe potrzeby Pani Jadzi: 1. Zimowa kurtka 2. Czajnik 3. Żywność trwała

Pełny opis potrzeb i rodziny https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/29950/985?context=family_choos

  • w budynku B Pani Karolina (35 l.) która wychowuje samotnie dwoje dzieci: córkę Natalię (15 l.) i syna Dawida (8 l.). Pani Karolina, po rozwodzie, jest zdana sama na siebie-były mąż nie uczestniczy w życiu rodziny. Kobieta pracuję na 1/2 etatu w czasie gdy dzieci nie ma w domu. Aktualnie w czasie trwania pandemii jest to mocno utrudnione, ale rodzina stara się jakoś radzić w bieżącej rzeczywistości. Poza pracą, drugim źródłem dochodu rodziny są alimenty i środki z programu 500+, co łącznie daje kwotę 3200 zł. Rodzina nie pobiera innych świadczeń, ponieważ pani Karolina uważa, że są to pieniądze dla bardziej potrzebujących rodzin. Po odliczeniu kosztów mieszkaniowych rodzinie pozostaje 547 zł na osobę miesięcznie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny : 1. Żywność trwała 2. Środki czystości 3. Odzież

Pełny opis rodziny: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/41322/1194?context=family_choosen

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

 
Holler Box