• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Rosnące farby

Przedstawiamy przepis na „rosnące farby” -do wykonania w domu.Grupa Żyrafek robiła „rosnące” dynie. Poniżej zdjęcia.

 Do wykonania pracy potrzebujemy: mąkę pszenną, sól, wodę, farby w odcieniach pomarańczy, farbę zieloną, łyżeczkę do mieszania i nakładania farb, szablon dyni.

Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.

Masę bazową możesz zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub tak jak my farbami. Przygotowane już rosnące farby nakładamy na szablon dyni. 

Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z dynią z podstawowej masy rosnącej bez barwienia jej i po wypieczeniu pomalowanie wypieczonej już faktury farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D, ale nieco bardziej kolorowy. Malować można zaraz po wypieczeniu, gdy praca ostygnie po około 3-4 minutach. 

Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. W przypadku piekarnika nastawimy termoobieg na 180C  wypiekamy około 2-3 minuty obserwując, czy się nie spieka. Zobaczcie sami jak to wygląda!

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

 
Holler Box