• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Kolorowe liście-zabawa naukowa

Na podstawie zajęć w grupie Sówki zachęcamy Państwa do wykonania z dziećmi eksperymentu, który ciocie nazwały „Sówkowe farbowanki”.

Do wykonania pracy potrzeba następujących produktów:
– papierowe talerzyki
– kieliszki/ słoiczki
– woda
– barwniki spożywcze
– cykoria
– patyczek do mieszania/ łyżeczka

Aby ubarwić trochę zajęcia naszym przedszkolakom postanowiłyśmy wykonać z dziećmi farbowanie cykorii. W tym celu użyłyśmy w/w składników. Nasza zabawa polegała na przelaniu wody z dzbanka do kieliszków, a następnie wsypaniu do nich barwników (do każdego inny kolor) i zamieszaniu. Kiedy barwniki się rozpuściły do każdego kieliszka włożyłyśmy liść cykorii i oczekiwałyśmy z dziećmi na efekty, które można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Liście początkowo nabierały delikatnych odcieni, jednak z każdą minutą kolory stawały się bardziej intensywne, a najlepszy efekt  widoczny był następnego dnia. Serdecznie zachęcamy do przeprowadzenia takiej formy eksperymentów w domu.

Ciocia Mariolka i Ciocia Ania.

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

 
Holler Box