• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Dzień kolorowej skarpety

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby i prawa jak osoby pełnosprawne.

Sposób obchodzenia tego dnia jest bardzo sympatyczny i kolorowy! Aby uwrażliwić dzieci na osoby dotknięte ta chorobą w grupie Żyrafki panie zorganizowały skarpetkowe szaleństwo.

Zachęcamy wszystkich i rodziców i dzieci, aby przyłączać się do tej akcji również we własnym zakresie!
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. .

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

Holler Box