• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Czary z piany

Nasze pociechy najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną, czyli poznawanie świata wielozmysłowo. Wszelkiego rodzaju masy plastyczne dostarczają wielu doznań i świetnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Jeśli nasz przedszkolak dodatkowo może taką masę stworzyć samodzielnie zabawa jest jeszcze bardziej udana. Dzieci i nauczycielki z grupy Żyrafek podjęły się tego zadania, aby Państwu pokazać jak to zrobić własnoręcznie.

Przepis na Piankolinę jest bardzo łatwy: 1 kg mąki ziemniaczanej, jedno opakowanie pianki do golenia oraz odrobinę płynu do mycia naczyń (najlepiej białego lub bezbarwnego).

Dzieci samodzielnie łączą wszystkie składniki. Następnie wyciskanie pianki, obserwowanie jak rośnie, mieszanie jej z mąką wprawi przedszkolaki w dokonały nastrój.

Zachęcamy do wykonania piankoliny w domu, gdyż zabawy z masami plastycznymi  stymulują do wąchania, dotykania, obserwowania i poznawania świata wokół za pomocą zmysłów. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół, to doskonały pomysł na oderwanie dziecka od telewizora czy komputera.

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

 
Holler Box