• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Ćwiczenia motoryki małej

Pod hasłem motoryka mała rozumiemy sprawność dłoni i palców. Jest wiele czynności, które pomagają dzieciom prawidłowo rozwijać poprawnie tę umiejętność. W przedszkolu Krecik często ćwiczymy małe rączki przez zabawę. W tym tygodniu w grupie Liski p. Ilona oraz p. Agnieszka dały dzieciom różne zadania. Była m.in. nauka precyzyjnego chwytania małych kuleczek, badanie dotykowe klocków o różnych strukturach, a nawet próba zamknięcia kłódki na kluczyk.

Dzięki takim ćwiczeniom dzieci maja dużo doznań sensorycznych co pozytywnie wpływa na ich rozwój. W domu możemy również tak się bawić, malując paluszkami, lepiąc z plasteliny czy nawlekając guziczki. To rozwija cały układ nerwowy i ćwiczy koncentracje. Polecamy również zrobienie cieczy Newtonowskiej ( dział Materiały do pracy w domu).

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

 
Holler Box