• Telefon : (A) 512 509 606 , (B) 515 905 190
  • Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00
  • Adres : Ostródzka 190A , 190B

Ciecz Newtonowska

To jest zabawa, która przypadnie do gustu każdemu dziecku! Tzn. ciecz Newstonowska to niezwykła substancja, która ugniatana jest bardzo twarda, a kiedy otworzymy zaciśnięta pięść przepływa nam swobodnie przez palce!

Dzięki tym niezwykłym własciwościom z powyższej substancji możemy zrobić kulkę, możemy coś w niej schować lub zmienić jej kolor z pomocą barwnika spożywczego.

Do jej zrobienia potrzebujemy jedynie maki ziemniaczanej i wody w proporcji ok. 2 szklanki maki na kazde 1 i 1/4 szklanki wody. Można po trochu też dosypywac mąki i dolewać wody- pod palcami poczujemy kiedy konsystencja jest właćiwa. Jako naczynie możemy uzyć miski.

Z cieczą w tym tygodniu zapoznawały się dzieci z grupy Delfinki. Każdy miał okazję poznać jej właściwości. Zabawa cieczą Newtonowską rozwija motorykę małą i dostarcza ciekawych doznań sensorycznych. Polecamy!

Zapisz dziecko do Przedszkola Publicznego KRECIK

Holler Box